Hyundai ix35 recenze

Hyundai ix35 je auto, které má respekt. Díky vysokému zavěšení kol, prominentní mřížce v kombinaci se světlomety se za ním otočí nejedna hlava. Hyundai ix35 je o 10 cm delší než jeho rival Nissan Qashqai. A tento rozdíl se příjemně podepsal na interiéru, který je o mnoho prostornější než u jeho konkurenta od Nissanu. Přístrojová deska je jasně vymezená a tvoří ji kvalitní pevné materiály. Prémiová výbava vozu nabízí ovládání klimatizace, vyhřívaná kožená sedadla, automatické stěrače, panoramatickou střechu a bezklíčové odemykání. Hyundai ix35 je nabízen se čtyřmi různými motory a to dvěma benzínovými a dvěma naftovými. Zvolit si můžete i zda chcete verzi s pohonem 2 kol nebo všech 4 kol. Hyundai ix35 má ale i jeden nedostatek a tím je absence verze se 7 sedadly.

Jízda – 8/10
Jízda postrádá přesnost, kterou se mohou pochlubit konkurenti jako Ford Kuga nebo Nissan Qashqai. Na otevřené silnici je ix35 opravdový koráb, zvlášť pokud má pod kapotou výkonný 2.0 dieselový motor. Malinko horší už je to na klikatých silnicích. Řízení totiž není tolik přesné a budete si na tento vůz muset chvíli zvykat.

Komfort – 9/10
Díky své výšce a hladkým tlumičům je jízda na městských komunikacích opravdový zážitek. Hyundai ix35 si dobře vede a na rozbitých silnicích, který je v ČR většina jak všichni dobře víme. Díky své výšce a hladkému odpružení totiž dobře zvládá a absorbuje výmoly a nerovnosti na silnici. Výšku auta oceníte také při jízdě po venkově kde se můžete kochat okolní krajinou. Standardní výbava zahrnuje luxusní klimatizaci, která se dobře postará o chlazení kabiny auta v horkých letních dnech. Při vyšších rychlostech, kterých se typicky dosahuje třeba na dálnicích je motor tichý. V důsledku toho je Hyundai ix35 místem, kde budete rádi trávit čas a to i na delších cestách.

Spolehlivost – 8/10
Hyundai ix35 je ještě příliš nový na to, aby se podrobil nějakým respektovaným průzkumům spokojenosti zákazníků. Nicméně je dobré vědět, že jeho bratr – Hyundai i30 si v tomto ohledu vedl velice solidně. Podle průzkumu Drive Power se totiž jednalo o nejlépe provedené auto roku 2010. A to už má váhu! Dobrá zpráva je, že Hyundai ix35 používá spoustu stejných dílů a až na pár lacině vypadajících plastů se zdá, že se jedná o vysoce kvalitní produkt. V testech bezpečnosti Euro NCAP dopadl vůz taktéž velice dobře. Získal totiž 90% za ochranu dospělých a za ochranu dětí si vysloužil taktéž solidních 88%. Výsledkem je tedy všech pět hvězdiček.

Praktičnost – 9/10
Místa nabízí Hyundai ix35 opravdu dost, přesto to ale není největší crossover ve své třídě. Vůz nabízí 465 litrů zavazadlového prostoru, samozřejmě s nesklopenými zadními sedadly. Jejich sklopením získáme další prostor. Celkově se jedná o velice praktické auto.

Poměr cena/výkon – 9/10
Není pochyb o tom, že koupí ix35 toho za své peníze dostanete opravdu hodně. Dokonce i v základní výbavě se můžete těšit na vyhřívaná zadní ale i přední sedadla, parkovací senzory a podporu Bluetooth. Za příplatek můžete mít vůz vybavený satelitní navigací, zpětnou kamerou a bezklíčovým startem.

Provozní náklady – 9/10
Pětiletá záruka, kterou je Hyundai ix35 opatřen Vás ochrání proti nečekaným a „mastným“ účtům za opravy auta. Pokud jde o spotřebu, tak ta odpovídá velikosti respektive hmotnosti vozu.